Sıkça Sorulan Sorular

İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları!

Ebeveynler neden For Kids Hair Çocuk Kuaförünü tercih etsin? Nasıl bir farklılık yaratıyorsunuz?
İşimizi profesyonel anlamda, çocuklara en uygun ortamda yaptığımıza inanıyoruz. Anne-Babalar için en önemli konu olan hijyen, en hassas olduğumuz noktadır. Kullandığımız tüm ekipmanlar (saç kesim örtüsü, makas, tarak) sık aralıklarla temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Hijyenin yanı sıra salonlarımızı çocuklarımızın isteyerek gelecekleri ve zevkle zaman geçirecekleri bir alan olarak planladık; farklı yaş gruplarına uygun oyuncakların olduğu oyun alanlarımız, çocuk kitaplarımız, çizgi filmler, arabalı saç kesim koltuklarımız bulunmaktadır.
“Burada Her Şey Çocuklara Özel”…
Çocuklarda saç kesimi korkusu ne zamana kadar sürer ve bu konuda For Kids Hair'in nasıl bir farklılığı var?
Özellikle erkek çocuklarda saç kesimi konusundaki isteksizlik 1-3 yaş aralığında gözlenebilmektedir. Bu yaşlardan sonra çocuklarımız, bilinçlerinin daha açık olmasıyla korkularını atlatırlar. Her çocuk ilk saç kesiminde ağlar denilemez! Uzman ekibimizin deneyimi; çizgi film, oyuncak ve kitaplarla, tamamen çocuklara özel dizayn ettiğimiz salonumuz; kendi yaşıtlarının saç kesimlerini izlemeleri sayesinde ilk saç kesimlerinin birçoğunu sorunsuz ve keyifli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Bu korkuyu en kısa sürede atlatabilmenin en iyi yolu, saç kestirmek için olsun, olmasın For Kids Hair’i sık sık ziyaret ederek, çocuğunuzun ortama alışmasını sağlamak olacaktır. Saç kesiminden korkması nedeniyle, saç kesimlerinin daha uzun aralıklarla yaptırılması, çocuklarımızın bunu daha geç atlatmasına neden olur. Çocuklarımızın özellikle ilk saç kesimlerinde ağlaması, çocuk kuaförlüğünde çok sık rastlanan bir durumdur. Bu nedenle, her türlü olumsuzluğa rağmen, çocuğunuzun saçlarının, uzman ekibimizin deneyimi ile istediğiniz şekilde kesileceğinden emin olabilirsiniz. For Kids Hair’de ilk saç kesimlerinde içiniz rahat olsun!Ayrıca, belirlenmiş mimariye sahip, şubenin açılacağı lokasyona göre de değişiklik gösterebilen, For Kids Hair mağazası metrekaresine göre değişen tadilat-dekorasyon bedeli bulunmaktadır.
Saç kesimi isteksizliği/korkusu olan çocuklarımızın ebeveynlerine For Kids Hair'in tavsiyeleri nelerdir?
Özellikle erkek çocuklarda saç kesimi konusundaki isteksizlik 1-3 yaş aralığında gözlenebilmektedir. Ekibimizin konusunda son derece uzman olması, salonlarımızın çocuklarımızın ilgisini çekmesi (oyuncaklar, kitaplar, çizgi film, arabalı saç kesim koltukları) avantajlarımız bulunmakta fakat yine de saç kesimi öncesi çocuklarımızı duygusal olarak hazırlamak ve süreçte “saçlarını kestireceğiz, saçların kesilecek” yerine “saçlarını tarayıp, güzelleştirecekler veya saçlarına bakım yapılacak” gibi ifadelerin kullanılması faydalı olacaktır. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan, salonlarımızı göstererek, eğlenceli bir ortam olduğu ve kendisi gibi birçok çocuğun ziyaret ettiği anlatılabilir.
Gelmek istendiği zaman randevu alınmasına gerek var mı?
Özellikle hafta sonları (Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günleri) yoğun olduğumuzdan, misafirlerimizi bekletmemek adına randevu alınmasını rica ediyoruz. Randevu için bize telefon, web, instagram DM aracılığıyla 7/24 ulaşabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Hijyen konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?
Salonlarımızdaki ekipmanlar sadece bebek ve çocuklarımızın kullanımına sunulmaktadır. Makas, tarak gibi ekipmanlar sık aralıklarla temizlenmekte ve sterilize edilmektedir. Saç kesim esnasında kullanılan önlüklerin (penuar) temizliği sürekli olarak kontrol edilmekte ve çok sık aralıklarla yıkanmaktadır.Potansiyel yatırımcı adayımızın şubemizi açmak istediği lokasyon, hedefleri, işine ayıracağı zaman, finansal yeterlilik gibi kriterlere bakarak sürecimizi ilerletiyoruz. Franchise sürecimiz, en uygun yatırımcılarla, uzun vadeli süreçte markamızı sağlam adımlarla büyütebilmek adına, çok doğru bir şekilde kurgulandı. En başta İstanbul olmak üzere ve Türkiye’nin büyük illerinde For Kids Hair markası ile var olmak istiyoruz.
Bebeklerin saçı nasıl gürleşir? Bebeğin saçını kazıtmak güçlenmesini sağlar mı?
Bebeklerin ilk saçlarını kazıtmanın, saçların gürleşmesi ve güçlenmesine doğrudan bir etkisi yoktur. Fakat ilk bebeklik saçlarının kesilmesi sonrasında, alttan daha sağlıklı yeni saçlar gelecektir. For Kids Hair olarak, bebeklerde erken ilk saç kesimini daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek ve özellikle erkek bebeklerde terlemeyi önleme açısından öneriyoruz. Ayrıca, ilk saç kesimlerinde, bu özel günün hatırası olması adına, “İlk Saç Kesim Sertifikası” hediye etmekteyiz.Kolay yönetilebilir iş modelimizde, girişimcilerimizin kuaförlük sektöründen gelmesi şartımız yok. Fakat hizmet sektörünü biliyor olmak, insan yönetimi yaparım, misafir memnuniyetine önem veririm, plan ve organizasyon yeteneğime de güveniyorum diyebilmek gerçekten önemli. Çünkü bizler mimari açıdan ne kadar güzel, dışarıdan çekici salonlar yapsak da misafir ve çalışan memnuniyetini sağlayamıyorsak, o işin başarılı olma şansı yok! Kurumsal hayattan sıkılan ve kendi işimi yapmak istiyorum diyen herkes ve çocuk sektöründe yaptığımız için özellikle kadın girişimcilerimiz For Kids Hair işletme sahipliği için en uygun kitleler!
Kıvırcık yapıdaki saçlar kesilirse düzelir mi?
Saçların kıvırcık olmasının 2 nedeni vardır; birincisi ailenin genetik saç yapısı, ikincisi ise özellikle bebeklerde saçların çok ince olması nedeniyle karışarak, kıvrılmasıdır. Genetik yapıdan kaynaklı kıvırcık saçlar, kesildiğinde düzleşse dahi, uzadığında tekrar kıvırcık yapısına kavuşacaktır. Diğer tipteki kıvırcık saçlar ise kesildikten sonra, daha canlı saçların gelmesi ile düzleşecektir.Marka sahibi olarak bizler, iş ortaklarımızın sürekli ve daha fazla kazanç sağlayabilmeleri, daha geniş kitlelere ulaşabilmeleri ve özellikle yaz-kış otopark sorunu olmadan hizmet verildiği için, doğru fiyatlı kiralamalarla, şehrin seçkin & beğenilen alışveriş merkezlerinde olmalarını tavsiye etmekteyiz. Alışveriş merkezleri yanı sıra, şehrin önemli ve işlek cadde mağazalarında da For Kids Hair markamızı görmeyi elbette isteriz.
Çocuk saç kesimi süresi nedir?
Normal şartlarda saç kesimi için ayırdığımız hizmet süresi yaklaşık 30 dakikadır fakat bu süre çocuklarımızın saç yapısına, saç kesimine istekli olup, olmamasına göre değişebilmektedir.
For Kids Hair'de hangi uygulamalar yapılmaktadır?
Salonlarımızda 0-15 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklarımıza hizmet sunmaktayız. Saç kesimi, geçici saç boyaları ile renklendirme yanı sıra kız çocukları için Fön, Maşa, Topuz, Örgü ve Renkli Tüy gibi uygulamaları da gerçekleştirmekteyiz.
Bebek saç kesiminde makas mı, makine mi tercih edilmesi gerekir?
İlk saç kesimlerinde, özellikle erkek çocuklarımız olmak üzere, ağlama olasılıkları daha fazladır. İlk saç kesiminin göreceli olarak zor olması nedeniyle, daha fazla korku oluşturmamak adına, ebeveynlerinde tercihlerini göz önüne alarak, bebeklerin saçlarının kesiminde makas tercih edilmektedir (makinanın ses ve titreşiminden oluşabilecek korku nedeniyle). Fakat alışma sürecine paralel olarak, gerekli durumlarda makine kullanımı da mümkündür.
Bebeklerde "konak" oluşumu nasıl önlenir, ne zaman geçer?
Bebeklerde konak sarı, beyaz ya da gri olabilen kuru ya da yağlı pullara verilen isimdir. Buna saç derisinde kabuklanma da denir. Özellikle kafa derisinde görülür ancak kaş, alın, burun, yüz ve kasık gibi bölgelerde de görülebilmektedir. Bebekleri rahatsız etmediği bilinse de, temizlenmesi ve tedavisinin yapılmasında fayda vardır. Bebeklerde konak oluşumunun sebebi kesin olarak bilinmemekle birlikte, saç köklerinde veya yağ bezlerinde fazlaca cilt yağı ya da deride malassezia adı verilen maya ve genlerden dolayı oluşabilmektedir. Bebeklerde konak kendiliğinden geçebildiği gibi uzun uğraşlarda gerekebilir. Konak tedavisi için saç derisinin bebek şampuanı ile sık sık yıkanması, bolca suyla durulanması ve bebek yağı ile yumuşatılan pulların yumuşak bir fırça yardımıyla, yavaş hareketlerle çıkarılması mümkündür. Uzun uğraşlar sonucu geçmeyen konaklar için doktor kontrolüne başvurulmalı ve önerilen tedavi uygulanmalıdır.
Bebek ve çocuklarda modelli saç kesimi yapılabilir mi?
Bebek ve çocuklarımıza, ebeveynleri tarafından talep edilen saç modelleri, uzman kuaför arkadaşlarımızın saç yapısını inceledikten sonra yapacakları yönlendirmeler sonrasında, en güzel şekilde uygulanmaktadır.